JACK DANIEL’S SINGLE BARREL SELECT – ZNAKI ZODIAKU.

Poznaj wyjątkową, limitowaną edycję Jack Daniel’s® by Al.Capone. Do jej stworzenia zainspirował nas kosmos z gwiazdami!

Specjalnie dla Al.Capone Master Distiller Jeff Arnett i jego zespół Master Tasterów wyselekconowali 12 wyjątkowych beczek! Jeszcze nikt nigdy nie wypuścił tak szerokiej kolekcji w tym samym czasie.

Ta niezwykła seria 12 różnych opakowań odzwierciedla konstelacje znaków zodiaku na otaczającym nas niebie. Każda butelka symbolizuje jeden z nich i jest sygnowana jego wizerunkiem.

Do tego niezwykle efektowne kartony. Do ich stworzenia użyliśmy realnego położenia gwiazd na niebie. Następnie nanieśliśmy na to stare ryciny, które ukazują sposób w jaki ludzie widzieli znaki zodiaku, łącząc sobie w wyobraźni pojedyncze gwiazdy.

Jack Daniel’s Single Barrel Select – Znaki Zodiaku, to nie lada gratka dla kolekcjonerów, sprawdzi się również jako niebanalny prezent świąteczny. Tę limitowaną edycję znajdziesz wyłącznie w wybranych salonach sieci Al.Capone.

Przed butelkowaniem whiskey filtrowana jest przez 3-metrową warstwę węgla drzewnego (proces charcoal mellowing), a następnie powierzana jest ręcznie tworzonym beczkom z amerykańskiego dębu, które dodatkowo są wewnątrz opalane. Dzięki temu Jack Daniel’s® Single Barrel nabiera wyrazistego smaku oraz zyskuje delikatne nuty karmelu, wanilii i przypraw. Beczki, w których dojrzewa Jack Daniel’s® Single Barrel, są starannie wyselekcjonowane z najwyższych poziomów naszych Barrel House, gdzie sezonowe wahania temperatur sprzyjają lepszej interakcji pomiędzy beczką a samą whiskey.

Beczka wpływa na kolor whiskey oraz w dużej mierze na jej smak. Tworzone są ręcznie przez bednarza, który używa do tego około 30 desek – co ciekawe, łączy je bez użycia gwoździ i kleju. Procedura opalania drewna pozwala wydobyć z niego naturalne aromaty, dzięki czemu do naszej whiskey przenikają charakterystyczne nuty wanilii, karmelu i przypraw. Kiedy w 1866 roku młody Jack Daniel odkrył wśród skał źródło, wiedział, że znalazł najważniejszy składnik pozwalający mu tworzyć whiskey o unikalnym smaku. Krystalicznie czysta i wolna od żelaza woda o stałej temperaturze 13,3°C to idealna podstawa dla Jack Daniel’s® Single Barrel.