Katalog Świąteczny 2020

Pobierz katalog

Święta już za pasem, nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę. Al.Capone jak co roku pomyślało o swoich klientach i przygotowało Świąteczny Festiwal Alkoholi, gdzie każdy smakosz trunków znajdzie ciekawą propozycje dla siebie. Dodatkowo do wybranych pozycji wyjątkowy zestaw ekskluzywnych snifterów Al.Capone , dzięki którym świąteczne degustacje będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Już teraz skorzystaj z naszej specjalnej oferty! Zrobiliśmy duże zapasy dla Was ale ilości są ograniczone i dla wszystkich chętnych może nie wystarczyć. Zapraszamy na wyjątkowy Świąteczny Festiwal Alkoholi, ofertę produktów znajdziesz w załączonym katalogu.

Woodford Reserve® to Super Premium Bourbon tworzony ręcznie i w małych partiach. Wytwarzany w najstarszej, działającej nieprzerwanie od 1812 roku, amerykańskiej destylarni w Versailles w stanie Kentucky. Na wyjątkowy – złożony, ale zarazem zbalansowany smak Woodford Reserve® – wpływają starannie wyselekcjonowane składniki: unikalna mieszanka zbóż z wysoką zawartością żyta i wapienna woda głębinowa ze studni Bluegrass Region, a także dłuższy niż przy jakimkolwiek innym bourbonie okres fermentacji i potrójna destylacja.

Rum Zacapa wytwarza się z zagęszczonego miodu z trzciny cukrowej, a nie melasy. Dojrzewa w trzech różnych rodzajach dębowych beczek w chłodnym klimacie, wysoko nad poziomem morza.

Chivas 18 jest złożona, ale i wyrafinowana. To niezwykła mieszanka 85 nut smakowych. Owoc twórczej pracy naszego wspaniałego master blendera – idealnie zrównoważona i wyjątkowo gładka. Z nutą aksamitnej, ciemnej czekolady i wielowarstwowymi aromatami suszonych owoców i maślanego toffi.

Cardhu 15YO to whisky z regionu Speyside czyli z tak zwanych ogrodów Szkocji, skąd wywodzą się w zdecydowanej większosci delikatne, owowcowe i kwiatowe whisky. Ten 15 letni single malt leżakuje dodatkowe 3 lata aby nabrać jeszcze więcej intnsywych i bogatych smaków. Cardhu to jedna z głównych składowych whisky typu blended Johnnie Walker i stanowi idealną owocową bazę do budowania na niej dodatkowych nut smakowo aromatycznych .
Zapach: dominują intensywne aromaty owoców tropikalnych, wanilii oraz dębiny. Dojrzałe owoce (jabłka gruszki) orzechy, miód i migdały. Po dodaniu wody aromat staje się bardziej słodowy i zacierowy, typowy dla whisky z regionu z Speyside z wyczuwalnymi tostami i toffi.

Smak: wanilia, creme brulee, toffi. Do tego owoce z sadu i miód. W finiszu lekka czekolada przyprawy świąteczne i dębina.

To 'szampan wśród whisky’. W skład Gold Label wchodzi whisky Clynelish, a woda użyta do jej produkcji wypływa ze wzgórz Kildonan Hills, zawierających pokłady złota. Master Blender dobiera whisky ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków w taki sposób, aby stworzyć wyjątkową kompozycję bogatego smaku i łagodnego aromatu. Dlatego JW Gold Label Reserve jest alkoholem idealnym na prezent bądź do celebrowania niepowtarzalnych 'złotych’ chwil w życiu. Z tą myślą butelka została zapakowana w estetyczny prezentowy kartonik. Jej jedwabiście gładki aromat podszyty jest nutami miodowo-kremowymi z subtelną dozą dymu i suszonych owoców. Ten niebywały smak jest efektem połączenia przynajmniej 18-letnich whisky słodowych i zbożowych. JW Gold Label powinna być zmrożona przed podaniem. Najlepiej smakuje z kruszonym lodem i plasterkiem cytryny.

Bushmills Original jest kompozycją trzykrotnie destylowanej whiskey słodowej z delikatną whiskey zbożową. To whiskey o bogatym, pełnym charakteru smaku świeżych owoców i wanilii, z nutą przypraw w finiszu. Whiskey wchodzące w skład Bushmills Original dojrzewają w beczkach minimum 3 lata.